6 דברים שכדאי לעשות לפני שנכנסת שבת

תוכן עניינים
לקבלת הצעת מחיר ארבעת המינים
מאמרים אחרונים
אהבתם?
שתפו עם החברים!

ערבי שבת של שבתות החורף קצרים למדי, ודורשים תכנון יסודי כדי להגיע לכניסת השבת ברוגע ולא "עם הנשמה ביד".

אולם רבים מאיתנו נוטים לעשות מיליון פעולות נחוצות בדקה ה-90 דווקא, כשהלחץ גובר.

המדריך הבא נועד לעשות סדר בראש לגבי פעולות חשובות שיש לבצע בערב שבת. תוכלו להיעזר בליסט הזה כדי לתכנן נכון את ימי שישי שלכם.

פתאום לא תבינו איך נותר לכם זמן פנוי לפני שעת ה-0. המדריך להתארגנות רגועה לכבוד שבת.

 

תכנון נכון הוא המפתח לקבלת שבת ברוגע

כל שבת היא אירוע בפני עצמו, שדורש התארגנות מתאימה, קניות, בישולים, רחצה, הכנת ביגוד מתאים ולבישתו ועוד כהנה וכהנה. כדי שלא להיזכר בדקה האחרונה בשלל מטלות שחובה לבצען מדי ערב שבת, כדאי להיעזר ברשימה של הפעילויות הנדרשות לפני כניסת שבת. כך, תוכלו לסמן וי בדף ובראש ולדעת שמשימה זו מאחוריכם. באמצעות תכנון של זמני היום, תוכלו להקדיש פרק זמן קצוב לכל מטלה, ותמנעו בזבוז זמן כתוצאה מתכנון לקוי.

 

המשימות שחשוב לבצע בערב שבת, ואנו נוטים לשכוח מהן

  1. עריכת שולחן מבעוד יום

שולחן שבת ערוך יוצר אווירה של שבת בבית, לכן, כדאי לערוך את השולחן בצורה חגיגית כבר ביום חמישי. העריכה המוקדמת יוצרת מוטיבציה, ומעודדת את הכנסת השבת מוקדם יותר.

 

  1. פתיחה של בקבוקים

אם אתם נוהגים שפתיחת בקבוקים של שתייה קלה אסורה בשבת, חשוב לא לשכוח לפותחם ביום שישי לפני השקיעה. חשבו כמה בקבוקים יבואו לידי שימוש במהלך השבת, ופיתחו כמה נוספים כאופצית "ספר", למקרה שהכמות לא תספק, או שאורחים ינחתו אצלכם בהפתעה.

 

  1. להכין ממתק של שבת

הזמן של כניסת שבת הוא זמן גדול וחשוב, כדי להאהיב אותו על הילדים ולהפכו לזמן יקר בעיניהם, מומלץ לרכוש ממתק מיוחד לכבוד שבת, ולחלק להם אותו בזמן בו השבת נכנסת.

 

  1. תפילת מנחה

מומלץ מאוד להקדים את תפילת מנחה, לשעות המוקדמות של הצהריים, ולא "לחטוף" אותה במהירות, מקוצר זמן. תפילת מנחה מוקדמת היא רגועה יותר, נינוחה ואינה חפוזה.

 

  1. "לכבוד שבת קודש"

דבר גדול מאוד הוא ללחוש עם כל מעשה לקראת שבת את המילים: "לכבוד שבת קודש", אמירה זו יוצקת משמעות בכל עשייה פשוטה, מרוממת אותה, והופכת אותה לרוחנית וספוגה בקדושה. ההרגל החיובי הזה גם מעורר את הציפיה לקראת הכנס היום המכובד מכל ימים.

 

  1. שלט גדול עם זמן הדלקת הנרות

טיפ מוצלח להתארגנות נכונה, הוא לתלות שלט גדול עם זמן הדלקת נרות השבת באותיות מאירות עיניים, כך כל בני הבית מודעים לשעון ולמשמעות הזמן ונערכים בהתאם.

 

ערב שבת – סוד ההתארגנות המוקדמת

תוכלו להוסיף לעצמכם לרשימה של ערב שבת, כל מטלה שחשוב לבצעה מבעוד מועד. ובנוסף, נסו לרווח את מטלות ערב שבת למשך שאר ימות השבוע, כך שיום שישי יהיה רק זמן להתארגנויות אחרונות נחוצות. תכנון, השקעה ומחשבה יהפכו את ערב שבת לזמן רגוע, נעים ומאורגן. שבת שלום.

מגן דוד

 

שלום, אני מעוניינ/ת ארבעת המינים בסיטונאות, אשמח לקבל פרטים.
דילוג לתוכן