סופר סתם – עם אילו כלים הוא חייב לעבוד

תוכן עניינים
לקבלת הצעת מחיר ארבעת המינים
מאמרים אחרונים
אהבתם?
שתפו עם החברים!

מהי עבודתו של סופר סת"ם?

סופר סת"ם, הוא אחד המקצועות המוערכים והקדושים ביותר ביהדות. סת"ם, אלו ראשי תיבות של ספרי תורה, מזוזות ותפילין. המשותף לשלושת תשמישי קדושה אלו, הוא שהם מורכבים מפרשיות קלף עליהן נכתבים קטעים מהתורה. את הקטעים הנ"ל, כותב בצורה מוקפדת ביותר סופר הסת"ם, מתוך כוונות וייחודים לשם שמיים.

עבודתו של סופר הסת"ם, היא עבודה מתישה ומאומצת. הוא יושב שעות רבות מול הקלף, ובזהירות ובדקדקנות הוא משרטט וכותב אות אות בתשמיש הקדושה עליו הוא עובד.

על מנת לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר, סופר הסת"ם משתמש במספר רב של כלי עבודה, שחלקם הכרחיים וחלקם נועדו לנוחיות עבודתו. לכן, סופרי סת"ם רבים, מחפשים אתר שירכז עבורם את מכלול הכלים הנדרשים לעבודתם.

נציג בפניכם כעת, את אותם הכלים, נפרט לכם מעט אודות השימוש הנעשה בכל כלי, ואת האתר ממנו ניתן לרכוש את כלל הכלים.

 

כלי העבודה

הקולמוס

הכלי באמצעותו כותבים סופרי סת"ם רבים את הפרשיות על הקלף, הוא נוצה. ממש כמו שהיו כותבים בעת העתיקה. הנוצה החלולה נטבלת בדיו, ולאחר מכן בזהירות ובהקפדה הסופר כותב את האותיות הקדושות. כיום, ישנם קולמוסים נוספים בצורות שונות בהם ניתן להשתמש, ואת כולם ניתן לרכוש ב" לומדים שופס – חנות למוצרי קדושה".

 

הכסת

הכסת, הוא הכלי בו נאגר הדיו, ובו טובל הסופר כל פעם מחדש את הקולמוס על מנת לשמור על איכות הכתיבה. קיים בשוק מגוון רחב של קולמוסים. החל מקולמוסי זכוכית, זכוכית משולבת בעץ וקולמוס מגבס, ואת כולם ניתן להשיג באתר "לומדים שופס".

 

הדיו

הדיו המשמש לכתיבת הפרשיות, גם הוא רכיב אותו ניתן להשיג במחירים שונים ובאיכויות שונות, והוא המרכיב החשוב ביותר לכתיבה, את הדיו ניתן לרכוש באתר "לומדים שופס" בקלות ובמחירים נוחים.

 

מרצע

כלי נוסף בו משתמש סופר הסתם בעבודתו, הוא המרצע. המרצע הוא מעין כלי מוט ברזל מחודד המחובר לידית. המרצע משמש את סותר הסת"ם לשרטוט, כלומר ליצירת השורות הישרות עליהן יכתוב הסופר את האותיות. בנוסף, המרצע משמש את הסופר לשם יצירת חורים בצדי פרשיות הקלף לשם תפירת גיליונות הקלף.

 

מד לחות דיגיטלי

תוסף חשוב לשם כתיבת הסת"ם, הוא מד לחות דיגיטלי. מד הלחות משמש את סופר הסת"ם, על מנת לוודא כי הטמפרטורה בחדר בו הוא כותב מתאימה לכתיבת הסת"ם, שכן לחות גבוהה מדי בחדר בעת הכתיבה, עלולה לפגוע באיכות הכתיבה.

 

לסיכום

"לומדים שופס – חנות למוצרי קדושה", מציעה מגוון רחב של כלים לסופר סת"ם. הכלים הם באיכות הגבוהה ביותר, במגוון מחירים משתלמים. מומלץ מאוד להיכנס לאתר ולעבור על המוצרים השונים, שיכולים להפוך את עבודת הסת"ם המאומצת לעבודה קלה ונעימה הרבה יותר.

 

כתיבה

שלום, אני מעוניינ/ת ארבעת המינים בסיטונאות, אשמח לקבל פרטים.
דילוג לתוכן